אבנר קופר מנהלת הכדורסל בישראל

אבנר קופל נבחר ציבורית לתפקיד יושב ראש מנהלת ליגת העל בכדורסל בישראל. המנהלת היא ארגון הפועל ללא מטרות רווח. אבנר קופל הגיע לתפקיד מתוך שליחות ורצון לתרומה לקהילה. התעניין רבות עבור קידום הספורט בכלל, וענף הכדורסל בפרט. המנהלת הורכבה מנציגי קבוצות ליגות העל.

אתגריו של אבנר קופל

ענף הכדורסל בישראל נחשב ענף עם פוטנציאל וכישרון רב. נבחרות ישראל בגילאים השונים הגיעו להישגים מרשימים במפעלי אירופה. כמו כן קבוצת מכבי תל אביב הינה קבוצה בעלת היסטוריה ענפה ומרשימה במסגרת האירופית. יחד עם זאת, רבים טוענים כי ההגמוניה של מכבי תל אביב במסגרת הליגה, מסרסת את העניין והתחרות. זהו אתגר משמעותי שעמד בתחילת הדרך.

אתגר נוסף הוא הקושי של הקבוצות לגייס משאבי וכספים לקיום. רבים מהן התמודדו עם קשיי יום יום לתפעול תקין. עבודה רבה הייתה בהקשר מיצוב ומיתוג הליגה על מנת לייצר הכנסות.

סוגיות אלו יחד עם סוגיות השוטף, תוך דעות רבות של נציגי הקבוצות מייצרים קושי רוב לכשעצמו.

הישגיו של אבנר קופל

במהלך תקופתו כ – 3 קבוצות שונות זכו בתואר אלופת המדינה. מוסדו מספרי תארים שונים במהלך העונה על מנת לייצר תחרות ועניין. בראשם מפעל הפיינל פור בסיום העונה הסדירה. אפיקי הכנסה רבים נוצרו על חשבון שיתופי פעולה שיווקיים בלבד ולא ציבוריים. נושא שעזר מאוד לקבוצות השונות. בנוסף לכך תדמית הענף עלתה, דבר שהתבטא בכמות הצופים במגרשים ובטלוויזיה. כלל משחקי ליגת העל החלו להיות משודרים בשידור חי. מקרי האלימות השונים ירדו משמעותית.  

סיום תפקידו של אבנר קופל

תפקידו של אבנר קופל יו"ר מנהלת הליגה ,  הסתיים ב 31.07.2010 כאשר השרביט עבר לשמוליק פרנקל. תקופתו הייתה משמעותית ובעלת עשייה רבה. מחלוקות רבות היו לאורך השנים, אך ענף הכדורסל מוצב כענף ששואף לתחרותיות. ענף שהצליח לגייס כספים רבים. אין ספק שקבוצת מנהלת הליגה היא חיונית לקיום העבודה השוטפת אשר מסתבר כי מייצרת סוגיות רבות. לעיתים רבות לא ניתן לרצות את כלל הנציגים וההחלטות נעשות בהצבעה דמוקרטית. הכרחי להבין כי הקבוצה הגיעה על מנת לייצר תשתית בריאה לקבלת החלטות.